امروز سر تمرین چه طعمی ورزش کنیم؟

هاسکی با طعم چند میوه

نوشیدنی‌های ایزوتونیک به سرعت آب و املاح معدنی از دست رفته به دلیل تعرق بدن رو تامین می‌کنن و به این دلیل که حاوی قند، کربوهیدرات و ۴ ماده معدنی ضروری (سدیم، کلسیم، منیزیم، پتاسیم) هستن، فعالیت ماهیچه‌ها را تنظیم و انرژی مورد نیاز ماهیچه‌ها رو برای ادامه ورزش تامین می‌کنن. همچنین هیچ‌گونه رنگ، شیرین کننده مصنوعی و مواد نگهدارنده در نوشیدنی‌های هاسکی استفاده نشده است.

جدول ارزش غذایی

Husky Multi-Fruit Non-Carbonated
Isotonic Sport Drink

Each 300ml Serving contains the following of an adult guideline daily amount

53mg 60mg 30mg 73mg 156mg 0g 5g og 22
Vitamin C Calcium Magnesium Potassium Sodium Protein carbohydrate Sat Fat Calories
59% 5% 7% 2% 7% 0% 2% 0% 1%
%DV Amount
1% 22 Calories
0% 0g Sat Fat
2% 5g carbohydrate
0% 0g Protein
7% 156mg Sodium
2% 73mg Potassium
7% 30mg Magnesium
5% 60mg Calcium
59% 53mg Vitamin C

خواص نوشیدنی‌های هاسکی

پتاسیم ماده مغذی کلیدی برای حفظ الکترولیت و تعادل مایع در بدن است. این سومین ماده معدنی موجود و ضروری برای عملکرد بی‌نظیر ارگان های متعدد، از جمله مغز، بافت عضلانی و قلب است. پتاسیم نقش مهمی در حفظ آب بدن دارد و در کنار سدیم موجود در نوشیدنی هاسکی، برای حفظ عملکرد سلولی بدن بهترین ترکیب را تشکیل می‌دهند. همچنین این ترکیب در بهبود عملکرد ماهیچه‌ها و سیستم عصبی ورزشکاران را همراهی می‌کنند.

سدیم مهمترین الكترولیت موجود در بدن است. الكترولیت‌ها عناصری هستند كه وظیفه تنظیم غلظت آب بدن، ثبات اسیدیته آن و بسیاری از اعمال دیگر را بر عهده دارند. بعد از یک ورزش سنگین نوشیدنی حاوی سدیم می‌تواند موجب افزایش نگه‌داشت آب در سلول‌های شما شده تا در طولانی مدت بدن شما دچار کمبود آب و مشکلات پس آن نشود.

نام کلسیم و سلامت دهان و دندان همیشه با هم گره خورده است. درست است که کلسیم در رشد، تقویت و سلامت استخوان و دندان نقش به سزایی را بازی می‌کند، اما نباید فراموش کنیم که عملکرد مناسب عضلات، سیستم‌های عصبی و آنزیم‌های مختلف به حضور کلسیم در بدن وابسته است. حتی گاهی اوقات کلسیم در حفظ فشار خون هم ضروری است.

این ماده با فعال کردن آنزیم‌هایی در بدن شما، به تولید انرژی در بدنتان نیز کمک می‌کند. بدن برای فعالیت‌هایش به مقدار نسبتا بالایی منیزیم نیاز دارد. مصرف مقدار کافی از آن می‌تواند در پیشگیری از مشکلات استخوان، سلامت قلب و عروق، دیابت و سایر فعالیت‌های بدن مؤثر باشد. منیزیم چهارمین ماده معدنی فراوان در بدن انسان است و نقش‌ مهمی را در سلامت مغز و بدن ایفا می‌کند.